A-XVII-1 A Tiszáninneni Református Egyházkerület és Kollégium Levéltárának (Sárospatak) iratairól készült regeszták

Digitális másolat

A-XVII-1 A szikszói református templomra vonatkozó adatok

I. Az eredeti anyag

ŐRZÉSI HELYE: Tiszáninneni Református Egyházkerület és Kollégium Levéltára, Sárospatak, Szikszói református egyházközség iratai (1622-1950)

ISMERTETÉSE: A regeszták a szikszói református egyházközség jegyzőkönyvei 1-3. kötet, Vegyes iratok (1622-1906), valamint Varga József lelkész: A szikszói református egyházközség története című kézirata (1891) alapján készültek.1

II. A cédulák

MENNYISÉGE: 103 darab

KÉSZÍTŐJÉNEK NEVE, A FELDOLGOZÁS IDEJE: Németh Gábor, 1981

TARTALMA: A szikszói református templom felszerelésére, építéstörténetére vonatkozó adatok.2

Jegyzetek:

1 A magyarországi Református Egyház levéltári anyagának fondjegyzéke. (Szerk. Ladányi Sándor) Budapest 1976, 176. (Magyarországi egyházi levéltárak fondjegyzékei I.)

2 JOÓ TIBOR: A szikszói református templom. Herman Ottó Múzeum Évkönyve 15. (1976) 73-89.

Facebook

Közlemények

 • 2017. szeptember 15.

  Fényképtár online

  A mai napon, öt éves munka eredményeként befejeződött az MTA BTK Művészettörténeti Intézet Fényképtára leltározott analóg tételeinek digitalizálása, így a honlapunkról immár online is elérhető és kutatható közel 80.000 f...
 • 2017. szeptember 4.

  Intézeti kutatószolgálat UPDATE

  Az MTA BTK Művészettörténeti Intézet Adattárában és Lexikontárában szünetel a kutatószolgálat, mivel az új épület bútorzatának beszerzése és ezáltal az új raktárak kialakítása közbeszerzési problémák miatt csúszik. ...
 • 2017. augusztus 22.

  Elhunyt Tímár Árpád

  Megrendüléssel fogadtuk a hírt, hogy szeretett és tisztelt egykori kollégánk,Tímár Árpád, aki 1970 óta Intézetünk munkatársa, az Ars Hungarica volt főszerkesztője, 2017 augusztus 12-én, életének 79. évében eltávozott köz...
 • 2017. június 20.

  Idén is látogatható lesz az MTA Székháza a Múzeumok Éjszakáján

  Idén ismét megnyitja kapuit, és különböző programokkal várja az érdeklődőket június 24-én, szombaton a Múzeumok Éjszakáján a Magyar Tudományos Akadémia Székházának neoreneszánsz épülete. A látogatók megismerkedhetnek a t...
 • 2017. június 9.

  Fiatal kutatói álláspályázat

  Az MTA BTK pályázatot hirdet tudományos segédmunkatárs (fiatal kutató) munkakörének betöltésére. A kiírás az alábbi linken érhető el.

Szakmai partnereink

Our partners

ciha logo

riha logo

Herder Institut logo

inha logo

lengyel logo

krakko logo

LUDWIG logo 2 

IMM logo 

BTM logo